Tapiņlietas -  attīstošās koka rotaļlietas!

Esam mazs, draudzīgs ģimenes uzņēmums, kas pēc Montesori pedagoģijas metodēm veido attīstošas koka rotaļlietas bērniem. Kvalitāte un īpaša attieksme ir mūsu veiksmīgās darbības stūrakmeņi! Paldies, ka atbalsti mūs!


Montesori pedagoģija nav nekas jauns, tā ir labi zināma. Interese par šo metodi daudzu gadu laikā būtiski palielinājusies. Rīgā jau ir vairāki desmiti izglītības iestāžu – bērnudārzu, bērnu attīstības centru un atsevišķu telpu –, kur izmanto Montesori metodi!

Par Montesori pedagoģiju:

Itāļu ārste un pedagoģe Marija Montesori pirmo bērnu māju nodibināja 1907.gadā. Šodien viņas izstrādāto pedagoģisko sistēmu pazīst visā pasaulē kā reformpedagoģijas virzienu, kas tiek saukts Montesori vārdā.

Montesori metode apmācībai domāta no apmēram 2 -16 gadu vecuma, bet patiesībā bērns tai ir gatavs jau no dzimšanas (gatavs konkrētai attieksmei pret sevi). Metode balstīta uz pārliecību, ka bērns mācās, esot kustībā. Jo mazāks bērns, jo vairāk viņam nepieciešams attīstīt kustības un tveršanas prasmi. Tāpēc Montesori sistēma ir balstīta uz principu - no tveršanas kustības uz saprašanu. Līdz gada vecumam bērns vēl nerunā, taču, praktiski darbojoties caur sajūtām, viņš jau aptver daudzas lietas, piemēram, klucītim ir stūri, bet bumbiņai nav. Kad pēc kāda laika bērna apziņā jau ir klucīša un bumbiņas apveids un vecāki ir stāstījuši, kā kuru sauc, bērns nekļūdīgi atnesīs prasīto lietu.

Skatījums uz cilvēku, uz bērnu un veids, kā Montesori nonāca līdz savām pedagoģiskajām atziņām, meklējams viņas sākotnējā darbībā ar slimiem un garīgi slimiem bērniem, kas balstījās uz citu zinatnieku radītu didaktisko materialu. Montesori, strādājot ar šiem bērniem, nonāca līdz atklāsmei, ka ir lietas, ko viņi veiksmīgi apgūst, darbinot sajūtas un maņas. Vēlāk Montesori dzīvē notika liktenīgs pavērsiens – viņai piedāvāja iespēju vadīt pirmsskolas vecuma bērnu iestādi, kurā viņa saskārās arī ar veseliem bērniem. Lietojot maņu un sajūtu metodi darbā ar veseliem bērniem, Montesori konstatēja, ka tiek veicināta straujāka bērna vispārējā un īpaši – intelektuālā attīstība.

Vēl Montesori atklāja, ka bērni var apgūt daudzas lietas, īpaši nemācoties, ja tiek radīta atbilstoša vide. Tieši speciālais didaktiskais materiāls liecina par Montesori pedagoģijas atšķirību no visām citām, jo tas izstrādāts ar pārdomātu un atbilstošu metodiku, proti – kā bērns, darbojoties ar šiem materiāliem, var sevi labāk attīstīt. Līdz ar to jebkurā izglītības iestādē, kas īsteno Montesori metodes, nepieciešams bagātīgs tehniskais aprīkojums atbilstoši Montesori prasībām un īpaši izstrādāts didaktiskais materiāls. Pirmsskolas periodā Montesori principi tiek orientēti uz bērna sajūtu un maņu attīstību – gan krāsu un lielumu atšķirības uztveri, gan pakāpeniski arī burtu un skaņu apzīmējumu uztveri. Galvenā ideja ir tā, ka bērns darbojoties attīsta sevi pats. Ne velti Montesori ir teikusi, ka „bērns ir pats sev arhitekts un nevienam pieaugušajam nav tiesību šo arhitektūru mainīt”.

M. Montesori ir jaunatklājēja citādam, sapratnes piepildītam skatījumam uz bērnu. Bieži nākas saskarties ar situāciju, kad pieaugušie ne līdz galam novērtē bērna spējas, varēšanu, līdz ar to kavējot mazā cilvēka patstāvības izaugsmi. Uzticēties bērnam, viņa spējām – tas ir būtisks priekšnosacījums mazā cilvēka pašapziņas veidošanā. (RPIVA I. Lāce)

Vairāk info šeit!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.